پروتوتایپ، گام نخست یک استارت آپ

نمونه اولیه، مدل اولیه، مدل آزمایشی، پرتوتایپ و یا هرچه اسم آنرا بگذاریم یک تجسم ابتدایی از راه حل جهت سنجش یک یا چند فاکتور هدف با سر عت زیاد است.

زود باید ساخته شود

با ابتدایی ترین مصالح و به اشکالی کاملا اولیه تهیه می شود

هدف آن تست کردن کلیات ایده است

IMG_5277_2

اگر یک استارتاپ دارید، یک لطف به خودتان بکنید و در اولین فرصتی که می توانید پرتوتایپ اولیه ای از ایده خود ترتیب دهید. چراکه خیلی زود ایرادات ایده شما را نمایان خواهد کرد و زمان گرانبها را کمتر از دست خواهید داد.

در ساخت پرتوتایپ به چند نکته دقت کنید.

اول. پرتوتایپ یک نمونه اولیه سریع و ارزان است، نه یک نسخه بسیار عالی مشابه نمونه نهایی محصول یا خدمت.

 دوم. شما هر چیز را می توانید پرتوتایپ کنید، یک محصول، خدمات و یا سیستم را فقط کافی است قدری خلاق باشید و به امکانات موجود خود یا دیگران تکیه کنید.

سوم. اصل ایده مرکزی و یا دقیقا آنچه را قرار است از جزئیات مورد ارزیابی قرار گیر پرتوتایپ کنید و نه همه چیز را. همچنین لازم نیست یک پرتوتایپ همه ویژگی های محصول را در خود داشته باشد، برای این کار می توانید از چند پرتوتایپ استفاده کنید که هریک بخشی از عملکرد محصول را در خود دارند.

Ideo-06-1024x680

چهارم. لطفا پرتوتایپ را برای برای دکور دفتر کارتان نسازید. هدف شما از ساخت پرتوتایپ آن است که آنرا در بوته آزمایش قرار دهید و توسط کاربران احتمالی شما مورد استفاده و ارزیابی قرار گیرد. پس لطفا پرتوتایپ خود را به میان گروه هدف و کاربران واسطه ای سیستم ببرید و ایرادات موجود را شناسایی کنید.

پنجم. با پرتوتایپ اتود بزنید. سعی کنید با مشارکت خود کاربران، بر روی محصول نهایی اتودهایی بزنید و آنرا بهبود ببخشید.

images (2)

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.